Stowarzyszenie " Nadzieja Michałowic" zaprasza dzieci na PÓŁKOLONIE

 

 

POMOC DLA PRACOWNIKÓW DELIKATESÓW STAROPOLSKICH

 

Stowarzyszenie " Nadzieja Michałowic" uruchamia zbiórkę pieniężną, której celem jest pomoc dla pracowników " Delikatesów Staropolskich ". Wszystkich Państwa, którzy chcą pomóc prosimy o wpłaty na konto stowarzyszenia:

BSR KRAKÓW 57 8589 0006 0180 0550 5630 0001

z dopiskiem "pomoc dla pracowników Delikatesów Staropolskich".

Wszystkim Państwu już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW DLA HOSPICJUM W MIECHOWIE

 

Parafialne Stowarzyszenie „Nadzieja Michałowic” w ramach akcji Nie jesteś sam organizuje  zbiórkę artykułów dla Hospicjum w Miechowie.  W opiece nad chorymi potrzebne są: środki czystości, ręczniki papierowe, pielęgnacyjne oliwki do ciała, chusteczki nawilżające oraz pościel i ręczniki ( pościel i ręczniki mogą być używane, ale w dobrym stanie , czyste i wyprasowane).

Artykuły można składać  w niedziele 23 i 30 maja  w kościele (przed wejściem będą wystawione kosze) oraz w dni robocze: od poniedziałku 24  maja do  wtorku 01 czerwca  na portierni w szkole podstawowej a także na plebanii w czasie dyżuru księży w kancelarii – tj. wtorek, piątek godz. 19.00 – 20.00.

Znając dobro, wrażliwość serc  wielu parafian, mamy nadzieję, że i to dzieło zakończy się sukcesem  i stanie się wyrazem miłości wobec cierpiącego  człowieka. Wzorem św. brata Alberta, którego wizerunek i relikwie są  stale obecne  w naszej świątyni, starajmy się w każdej sytuacji być wobec  siebie dobrzy jak chleb.

 Z góry dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

 

1 % PODATKU DLA NASZEGO STOWARZYSZENIA KRS 0000406338

Stowarzyszenie „Nadzieja Michałowic” działające pod patronatem  michałowickiej parafii  do 2019 roku  zdobywało fundusze i organizowało: cyklicznie półkolonie  dla dużej grupy dzieci z naszej gminy, spotkania mikołajkowe, zbiórki żywności i  warsztaty nauki śpiewania dla dzieci. Jednak  trudny czas ostatniego roku sprawił, że działanie Stowarzyszenia  w 2021 roku  skupia na pracy w ramach hasła „Nie jesteś sam…” ( Nie jesteś sam w chorobie, nie jesteś sam w nieszczęściu, nie jesteś sam w starości). Pragnie  nieść pomoc osobom zmagającym się z chorobą, biedą oraz samotnością, która odbiera nadzieję.

Przed nami rok pełen wyzwań, dlatego, jeśli uznacie, że warto wesprzeć działalność naszego Stowarzyszenia prosimy o przekazanie 1%podatku.

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO 14.II.2021

 

W ostatnią niedzielę karnawału przypadał także Dzień Świętego Walentego. Na stołach  królowały nie tylko pączki, ale też czekoladowe serca – wyraz bliskości. Stowarzyszenie "Nadzieja Michałowic" wraz Kapłanami z naszej Parafii obdarowali parafian słodkimi ciastkami jako wyraz podziękowań za  ofiarność, pomoc w różnych przedsięwzięciach parafii oraz wparcie inicjatyw Stowarzyszenia "Nadzieja Michałowic". 

Dziękujemy, że jesteście z nami. 

 

 

 

DAR SERCA 14.XII - 19.XII DLA RODZIN Z NASZEJ PARAFII

 

Nasze parafialne Stowarzyszenie "Nadzieja Michałowic" zorganizowało przedświąteczną zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością, bezrobociem. Zbiórka prowadzona była w sklepach: "Delikatesy Staropolskie" na Zerwanej i "Sklep Euro" w Kozierowie. Zebrano łącznie 370 kg artykułów. Paczkami zostało obdarowanych 20 rodzin. 

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy. Podzielenie się żywnością z ludźmi dotkniętymi przez los to świadectwo wiary i miłości bliźniego, znak otwarcia swego serca dla Bożej Dzieciny.